آموزش سئو و بهینه سازی مطالب تازه در وردپرس

آموزش سئو در ارسال مطالب تازه (با افزونه Yoast SEO)

آموزش سئو: ارسال مطالب تازه با سئوی آن در یک وبسایت، از دو جهت از اهمیت زیادی در درجه بندی رنکینگ و بروز بودن وبسایت شما برخوردار است. باید توجه داشت که اگر شما یک وبسایت بهینه شده را در اختیار خود بگیرید به نحوی که حتی در جستجوی گوگل بعنوان اولین وبسایت قرار داشته باشد،

“چنانکه مطالب جدیدی را به وبسایتتان اضافه نکنید تا موجب جذب و لینک و بازدید بیشتر مخاطبان از وبسایتتان گردد، بعد از مدت زمانی سایتتان با افت مخاطب و نتیجتا رنکینگ وبسایت می شوید.”

خلاصه اینکه برای بروز بودن و بالا بودن همیشگی سایتتان نیاز به ارسال مطالی جدید خواهید داشت که به بهترین نحو ممکن در راستای فعالیت وبسایتتان با بکارگیری لغات و عبارات و سایر عناصر مناسب، بهینه یا سئو شده باشند.

مطلبی که اینجا میخواهیم در موردش صحبت کنیم نیز همین موضوع است که:

” چگونه مطالبمان را در وردپرس بهینه سازی نموده و ارسال نماییم”؟

خوشبختانه تمامی دوستانی که تا کنون برایشان وبسایت طراحی کرده ایم، در وبسایت وردپرسی خود افزونه ای را در اختیار دارند که همانند راهنمایی است که زمانیکه میخواهید مطلب جدیدی را به سایتتان اضافه کنید قدم به قدم و واژه به واژه همراهتان هست و کمکتان می کند که با رعایت نکات و عبارات مناسب مطالبتان را بهینه سازی نمایید. اسم این افزونه Yoast SEO است.

این افزونه بهترین افزونه بهینه سازی محتوا در وردپرس شناخته شده است. در مورد کارکرد این افزونه همانطر که اشاره شد، لازم بذکر است که افزونه ای است که مطالب وبسایتتان را خودبخود سئو نمی کند، بلکه به کاربر یا مدیر سایت لحظه به لحظه راهنمایی می کند که چگونه مطالبش را بهینه سازی نماید و فقط یک راهنماست…

شما می توانید این افزونه را در پیشخوان مدیریتتان، بدین شکل ملاحظه نمایید:

تصویر موقعیت افزونه سئو در پنل مدیریت وردپرس
موقعیت افزونه سئو در پنل مدیریت وردپرس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

زمانیکه افزونه سئو در پیشخوان شما قابل مشاهده است، یعنی اینکه نرم افزار بطور اتوماتیک در صفحات ارسال نوشته های جدید یا ارسال و ویرایش برگه هایتان آماده است تا زمانیکه شما شروع به نوشتن اولیت لغت می کنید شما را تا نوشتن آخرین واژه راهنمایی کند.

به این ترتیب رای نوشتن و ارسال مطالب جدید در وبسایتتان پس از ورود به بخش نوشته ها در بالای پیشخوان مدیریتتان به قسمت افزودن نوشته تازه رفته و گام به گام از افزونه سئو که همانجا در اختیارتان قرار گرفته است استفاده نمایید.

تصویر ارسال (پست) مطلب جدید در وردپرس
ارسال (پست) مطلب جدید در وردپرس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پیش از آنکه روش ارسال مطالب بهینه شده را آموزش دهیم لازم است یاداوری کنیم که این مطلب را تا انتها بخوانید و به نکات مهم انتهای آموزش هم خوب توجه کنید و در ارسال مطالبتان بگنجانید تا آنها هم به بهبود محتوا و سئوی مطالبتان کمک نمایند.

 

ارسال مطالب تازه با آموزش سئوی آن:

به این منظور از منو نوشته گزینه افزونه نوشته را انتخاب می کنیم تا یک پست جدید بسازیم .

در کنار محیط نگارش پست دو چراغ برای نمایش وضعیت سئو قرار گرفته است (خوانایی و سئو )  که در حالت عادی و قبل از نگارش همانطور در تصویر زیر مشخص است

خوانایی : به بهبود نیاز دارد و سئو : در دسترس نیست

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در پایین محیط نگارش نوشته نیز یک باکس با نام yoast seo  افزوده شده است که ۳ شاخه اصلی است  و عبارتند از :

بهینه سازی محتوا

شبکه های اجتماعی

پیشرفته

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ابتدا بهتر است قبل از هر کاری کلید واژه کانونی را تعیین کنیم و سپس براساس کلید واژه کانونی مطالب و عنواین مطلب را آماده کنیم.

 

 

 

 

 

 

در واقع نقطه شروع فعالیت افزونه سئو هیمینجاست و اگر شما کلیدواژه ای را که می خواهید در جستجوی گوگل موثر باشد را برای افزونه مشخص نکنید افزونه شما نمی تواند راهنماییتان کند.

سپس دکه ویرایش اسنیپت را بزنید

 

 

 

 

 

و بعد از آن از عباراتی مثل عبارات زمناسب در پنجره عنوان سئو استفاده کنید تا نوار هرچه بیشتر پر شود:

 

 

 

در

گام بعد می توانیم محتوای نوشته بنویسیم ولی در محتوای نوشته باید به چند نکته اساسی دقت کنیم تا افزونه محتوا را تایید کند .

حداقل محتوای نوشته دارای ۳۰۰ کلمه باشد .

لینک داخلی یا خارجی حداقل یک بار استفاده شود .

تصویر در نوشته استفاده شود حداقل یک مرتبه و حتما از خصوصیتalt  یا همان نام جایگزین استفاده شود .

در وارد کردن نام جایگزین از کلید واژه کانونی استفاده شود .

در صورتی که قصد داریم به آدرسی لینک دهیم هرگز از کلمه کلید واژه کلیدی به عنوان عنوان لینک استفاده نشود.

از کلید واژه کانونی به دفعات کافی استفاده شود که میزان چگالی را در بخش تحلیل و بررسی نمایش می دهد .

از کلید واژه کانونی در بند اول حتما استفاده شود .

از زیر عنوان های تیتر ۲ و تیتر ۳ در نوشته استفاده شود و حداکثر زیر زیر عنوان ۳۰۰ کلمه استفاده شود ( این مورد در سبز شدن بخش خوانایی تاثییر دارد )

از جملات کوتاه استفاده کنید و هرگز از پاراگراف های طولانی استفاده نکنید .

سپس دکمه ویرایش اسنیپت را بزنید تا بنوانیم متای توضیحات را وارد کنیک و توجه کنید مقدار متای توضیحات باید به اندازه ای باشد که نوار زیر آن به رنگ سبز رنگ درآید .

با رعایت این نکات به راحتی می توانی بهترین سئوی مطلب را از دید این افزونه قدرتمند داشته باشید .

 

 

 

 

 

 

آموزش سئو : شبکه های اجتماعی افزونه سئو yoast seo

 

 

 

 

 

در این بخش می توانید  برای شبکه های اجتماعی پست خود را ترتیب بدید و نام و توضیحات و تصویر را وارد کنید .

همچنین توجه کنید حضور شما در شبکه های اجتماعی و همچنین فعال بودن در آن امتیازی برای سئو سایت شما به حساب می آید پس توصیه می شود در شبکه های اجتماعی فعال باشید و مطالب سایت را با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

بخش تنظیمات افزونه سئو وردپرس

در این بخش می توانیم تنظیمات دسترسی و یا عدم دسترسی موتور های جستجو را به مطب خود بدهیم و پیشنهاد می شود حالت پیشفرض باقی بماند .

تمام شد. توجه کنید که اگر راهنماییهایی را که افزونه به شما ارائه کرده است درست و صحیح رعایت کرده باشید، خوانایی و سئوی مطلب شما باید نارنجی یا در بهترین حالت سبز شده باشد و در چنین وضعیتی یعنی اینکه شما مطالبتان را به بهترین نحو ممکن ارسال می کنید تا موتور جستجو هم آنرا بهتر و بالاتر ارزیابی کند.


اکنون زمان آن است که نکات نهایی را یاداور شویم:

  1. همیشه مطالب جدید ارسال کنید و در آن از افزونه سئو به بهترین شکل ممکن استفاده نمایید.
  2. در قسمت “پیوندهای یکتا”ی تنظیمات پیشخوانتان، وضعیت زیر را قرار دهید:


 

 

 

و در آخر فراموش نکنید تا همیشه برای هر مطلب جدیدی که ارسال می کنید برچسب ها و دسته بندی های مناسبشان را نیز به آنها ضمیمه کنید.

امیدواریم مطالب فوق مثمر ثمر باشند.
لطفا نظراتتان را در میان بگذارید.
ارادتمند;
تهرانی؛

منبع کمکی: (وبسایت سرزمین وردپرس)

 

آموزش سئو seo آموزش مدیریت و پشتیبانی وبسایت نوشته جدید اهمیت نوشته جدید طراحی سایت با قیمت مناسب، طراحی وب سایت، سایت حرفه ای، طراحی وب سایت ارزان، طراحی سایت خوب، طراحی سایت، طراحی سایت حرفه ای، طراحی سایت ارزان، طراحی وبسایت، آموزش سئو seo آموزش مدیریت و پشتیبانی وبسایت نوشته جدید اهمیت نوشته جدید آموزش سئو seo آموزش مدیریت و پشتیبانی وبسایت نوشته جدید اهمیت نوشته جدید آموزش سئو seo آموزش مدیریت و پشتیبانی وبسایت نوشته جدید اهمیت نوشته جدید آموزش سئو seo آموزش مدیریت و پشتیبانی وبسایت نوشته جدید اهمیت نوشته جدید طراحی سایت با قیمت مناسب، طراحی وب سایت، سایت حرفه ای، طراحی وب سایت ارزان، طراحی سایت خوب، طراحی سایت، طراحی سایت حرفه ای، طراحی سایت ارزان، طراحی وبسایت، آموزش سئو
[wp_sitemap_page only=”post”]